Częstokroć sporadyczna kontrola w gabinecie stomatologicznym to za mało.

Zazwyczaj mówimy, że uśmiech jest kluczową wizytówką . Niewątpliwie każdy z nas od dziecka marzy o pięknych, zdrowych oraz prościutkich ząbkach. Chodzimy na wizyty do stomatologa, kontrolujemy regularnie stan naszego uzębienia. Czasem rutynowa wizyta w salonie dentystycznym to o wiele za mało ażeby nasz uśmiech prezentował się tak jak należy. Wszelkie wady zgryzu, wszystkie wady szczękowo-twarzowe a dodatkowo nieprawidłowości zębowe – właśnie z takimi problemami powinniśmy pójść do lekarza-ortodonty.

Specjalizacja taka jak ortodoncja zajmuje się głównie korekcją wszelkiego typu wad, diagnostyką a także wdrożeniem leczenia. Konsultacje prowadzone są bez względu na wiek pacjenta sugerując się aspektem zdrowotnym i estetycznym.Jednym z znanych środków w ortodoncji są tak zwane klamry na zęby. Można wyróżnić aparaty ortodontyczne stałe albo aparaty ruchowe. To, który z nich będzie dobrany do pacjenta zależy od wady zgryzu jaką posiada i wielkości problemu. Aparaty stałe polecane się w przypadku zębów stałych szczególnie dla młodzieży a także dorosłych. Długość ich stosowania także uzależniona jest od intensywności wady pacjenta. Dostępnych jest kilka wariantów aparatów stałych przeznaczonych dla określonych osób. Wyróżniamy aparaty normalne (metalowe- najpopularniejsze), antyalergiczne (tytanowe), estetyczne (ceramiczne, ceramiczno -kompozytowe, porcelanowe, szafirowe), samoligaturujące, lingwalne a oprócz tego przezroczyste.

Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.Jeżeli dostrzeżemy u siebie pewne zmiany w okolicy uzębienia prędko trzeba udać się do ortodonty. Im dłuższy czas zwlekamy z wizytą tym niestety częściej nasza wada pogłębia się z upływem czasu. Jeżeli natura niestety nie obdarzyła nas w pełni zadowalającym zgryzem a śnimy o ślicznym uśmiechu- czas zacząć działać!

Autor: ortodoncja Chorzów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *