Należycie dobrany przewód HDMI gwarantuje nam sposobność przyłączenia się np komputerem do naszego smart Tv.

Stosownie dopasowany kabel HDMI gwarantuje sposobność podłączenia się np komputerem do TV, ale nie tylko bo z technologii hdmi korzysta zdecydowanie więcej urządzeń. Są to m.in. monitory, konsole do gier jak Playstation, rzutniki hd czy soundbary. Wszystkie z tego typu sprzętów można podpiąć za pomocą dedykowanego kabla hdmi.

Do produkowania takich kabli używa się aluminium, miedź lub stal. Jak zapewne się domyślasz te zrobione z aluminium powiązane są z kiepską jakością, jednak cudowne to te opracowane z beztlenowej miedzi.W tej chwili rozróżniamy trzy rodzaje przewodów hdmi, powiedzmy, że są to trzy standardy:

1. Przewód HDMI 1.4 – przepustowość: 10,2 Gb/s, maks. jakość wideo: FullHD/60fps lub 4K/30fps, brak obsługi HDR.

2. Przewód HDMI 2.0 – przepustowość: 18 Gb/s, maks. jakość wideo: 4K/60fps, obsługa statycznego HDR.

3. Przewód HDMI 2.1 – przepustowość: 48 Gb/s, maks. jakość wideo: 4K/120fps albo 8K/120fps, obsługa dynamicznego HDR.

Długość kabel hdmi earc również ma duże znaczenie. Przypuszcza się, że długość do 5 metrów zapewnia generalnie brak straty jeśli rozchodzi się o jakość. Warto pamiętać aby ten kabel hdmi hdr nie był za krótki, bo może na przykład nasza instalacja elektryczna okazać się za bardzo sztywna, ani również za długi ponieważ możemy się w tenże kabel zaplątać, prócz tego im dłuższy będzie kabel hdmi tym znacznie zwiększamy możliwość utraty jakości przesyłu danych.

Drogi przewód oczywiście nie w każdej sytuacji oznacza lepszy bo nie istotne że mamy „pozłacane” bądź „platynowe” końcówki takiego kabla, cenniejszą informacją wpływającą na jakość przesyłu będzie jednakże surowiec z którego został on wyprodukowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *