W latach 50 XIX wieku przekazywano kartki w kopertach.

W Polsce panuje zwyczaj wysyłania kartek z okazji świąt na przykład Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy. Co prawda ten zwyczaj jest mocno wypierany przez wygodniejsze sms-y, jednak dołączanie kartki okolicznościowej do podarunku nadal jest powszechne i z całą pewnością bardzo miłe.

Historia kartek okolicznościowych Tradycja przesyłania kartek zawierających życzenia ma swój początek już w Starożytnych Chinach, ta tradycja była też praktykowana u Starożytnych Egipcjan. Egipcjanie słali swoje życzenia na zwojach z papirusu. W Europie zwyczaj ten rozwinął się w piętnastym wieku. Na lata 50 XIX w. przypadło wysyłanie kartek w kopertach. Dzisiaj są to najczęściej koperty kolorowe. Ręcznie robione kartki okolicznościowe Z pewnością nie ma nic piękniejszego niż prezent stworzony własnoręcznie oraz wręczony bezpośrednio solenizantowi. Taki podarunek jest zwłaszcza doceniany przez odbiorcę, ponieważ posiada wymiar bardziej osobisty. Jeżeli do podarunku chcemy dołączyć życzenia, świetnym akcentem będzie na pewno wymyślenie zwięzłego, wierszyka, najlepiej rymowanego. Też kartkę z życzeniami możemy stworzyć w zaciszu własnego domu.

Wystarczy do tego kawałek brystolu, tubka kleju, różnokolorowe wstążki a także ciekawe naklejki z brokatem, które są do kupienia w sklepie papierniczym. W zależności od typu świętowanego wydarzenia (urodzin, rocznicy ślubu, narodzin dziecka) do zrobionego przez nas pięknego , samodzielnie wykonanego prezentu możemy dołączyć ozdoby pasujące do okazji. Cudownie sprawdzą się tutaj też ozdobne koperty, będące uzupełnieniem pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *