Materiałem, z jakiego stworzymy wspaniałe obiekty jest drewno.

Pękła ci śruba? Zerwał ci się gwint? Mało tego, pechowo, dowiedziałeś się, iż śrubę należy specjalnie sprowadzić z Wielkiej Brytanii, ponieważ to gwint calowy? Pozbędziesz się takowych zmartwień, o ile pójdziesz do fachowego tokarza. Toczenie takowych śrub, to wielkie wyzwanie, ale z pewnością do zrobienia. Wszystkie elementy umieszczone w tokarce są wprowadzane w ruch obrotowy. Lecz bądź ostrożny! Jeden zły ruch a nóż, jaki odpowiada za obróbkę materiału pozostanie bezwartościowym kawałkiem metalu.

W zacisku tokarki możemy umieścić nie tylko i wyłącznie elementy metalowe. Towarem, z jakiego zrobimy piękne obiekty jest drewno. Krótkie spojrzenie dookoła siebie wystarcza, aby zaobserwować drewniany przedmiot wytoczony na tokarce. Kolumna od naszej lampki nocnej. Gałka przy szufladzie, nogi stołu, czy taboretu. A nawet niewielka podstawka pod jajko „na miękko”. Nieco inną obróbką stosowaną żeby nadać ostateczny kształt bardzo wielu tworzywom jest frezowanie. Dotknij palcem krawędzi lustra albo blatu, a przekonasz się o tym na własnej skórze. Jeśli twój palec wyszedł z tego bez szwanku, to zapewne dzięki temu, że krawędź była frezowana. Drewno po struganiu ma tak ostry brzeg, iż z łatwością, jak nóż, przetnie twoją skórę. Usługi frezarskie dają nam dużo możliwości. To nie tylko wygładzanie nierównych krawędzi drewna, szkła, czy metalu.

Usługi frezarskie Warszawa, to też wybieranie czy nacinanie wszystkich wzorów z powierzchni wyrobu. Grawerowanie także jest formą frezowania. Tocząc oraz frezując nadajemy surowcowi ostatecznego blasku wchodząc w powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *